Hakkımızda

Biz Noya Bilgisayar Olarak 2000 Yılından beri başta eğitim olmak üzere, satış, teknik destek, tasarım, yazılım gibi konularda da sizlere tam destek vermeyi amaç edinmiş bir kuruluşuz.

Bilindiği gibi bilgisayar ve bilgisayar teknolojileri artık hayatımızın her aşamasına girmiş bulunmaktadır. Alış verişlerimizi, hastane randevularımızı bile internetten yapar hale geldik. Yaklaşık 10 yıl önce önemli olan bilgisayarı kullanabilmekti ama artık bilgisayar kullanmak değil, bilgisayarı hızlı kullanabilmek önemli hale geldi. Yaptığımız araştırmalara göre kullanıcının bilgisayar başında geçirdiği zamanın büyük bir bölümünü harf aramakla geçirdiği sonucuna vardık. Kişinin bilgisayar karşısında yapabileceği iş miktarının klavyeyi hızlı kullanabilme becerisine bağlı olduğunu gördük. Günümüzde bütün işlemlerin bilgisayar ortamında yapılması gerek kamuda gerekse özel sektörde hızlı klavye kullanabilen personel ihtiyacını ortaya çıkarmış ve hızlı klavye kullanabilenler kendilerine meslek edinme hatta memur olabilme imkanı bulmuşlardır. Hemen hemen her yıl kamuya 3 dakikalık klavye hız testinden geçirilerek personel alımları yapılmaktadır. Örneğin, 3 dakikada 90 kelime yazabiliyorsanız, hemen katiplik sınavlarına başvurabilirsiniz. On parmak klavye kullanımı olarak ta ifade edilen hızlı klavye kullanımı, klavyeye bakmadan 10 parmak kullanılarak yazı yazma işidir. Onparmak klavye yazma profesyonelliğinden bahsedebilmek için kesinlikle klavye ye bakmadan tüm parmakların yazma işine katılması gerekmektedir. Bu da profesyonel bir eğitim süreci demektir. 1 ay gibi kısa bir eğitim sürecinden geçerek on parmak klavye kullanmaya başlayabilirsiniz. Sektörün öncülerinden olan kursumuzda 10 10 Parmak klavye kullanımı sınırsız etütlü ve öğretme garantilidir.

Uzaktan On parmak klavye eğitimi almak isteyenler ya da eğitimini tamamlamış kursiyerlerimiz için hızlarında bir düşme olmasın diye yazılım ekibimiz ve Klavye eğitmenlerimizle toplanarak Noya On Parmak Klavye Eğitim ve Egzersiz Portalını oluşturduk. Faydalı olması dileğiyle…